На головну сторінкуНаписати листаДодати в вибране
Українською Русский язык
Записатися на УЗД   Записатися на консультацію  Запитати у лікаря
Головна сторінка - Хвороби вен

Варикозна хвороба
Тромбофлебіт
Лікувальна фізкультура при варикозній хворобі
Мініфлебектомія
Ускладнення склеротерапії
Процедура склеротерапії

Різновиди склеротерапії


Компресійнапункційна склеротерапія - це традиційний варіант флебосклерозуючоголікування , що дозволяє позбавитися від варикозно трансформованихпідшкірних вен. Методикає альтернативою хірургічному видаленню неспроможних приток великої чималої підшкірних вени і показана в наступних ситуаціях:
•при наявності сегментарного варикозу без підтверджених за УЗДС віно-венозних рефлюксів ( патологічних струмів крові з системи глибоких вен уповерхневі ) ;
•після усунення всіх патологічних рефлюксів шляхом виконанняоперативного допомоги або альтернативними способами ( ЕХО-склеротерапиій , лазерної або радіочастотної коагуляцією ) ;
•для облітерації варикозних вен в області трофічної виразки з метою їїякнайшвидшого закриття ( при цьому венозна трофічна виразка повинназнаходитися у стадії грануляції або епітелізації ) ;
• для зупинки і профілактики кровотечі з варикозної вени.

 

Тобто традиційнакомпресійна склеротерапія є способом , що ліквідовують виключнозовнішні прояви захворювання ( варикозний синдром ) і не впливає на самупричину хвороби (патологічні рефлюкси ) . Воназвичайно пропонується після комбінованої флебектоміі для усуненнязалишилися варикозних вен або як альтернатива мініфлебектомії (видалення вен через проколи шкіри за допомогою спеціальних інструментів)після корекції клапанної недостатності малоінвазійними способами. Убудь-якому випадку хірургічне видалення варикозно трансформованихприток методом мініфлебектомії за своїми косметичним ефектам нічим непоступається ПУНКЦІЙНА флебосклерозирование і рекомендується у всіхвипадках хірургічного втручання. Це дозволяє скоротити тривалість лікування і є більш економічно вигідним для самого пацієнта.
 

Суть методики компресійної пункційної склеротерапії полягає в наступному. Перед процедурою виробляють маркування варикозних вен у вертикальному положенні , тому що в положенні лежачи вони спадаються . Для ін'єкцій використовуються спеціальні шприци та тонкі короткі голки. З склерозантів найчастіше застосовують Склеровейн або етоксісклерола в класичному рідкому вигляді концентрації 0,5-3 %. Лікарпунктує варикозну вену в самій нижній її точці і піднімає ногу пацієнтана 15-20 градусів , щоб звільнити вену від крові , потім другою рукоюперетискає вену вище і нижче місця пункції і швидко вводить необхіднийоб'єм препарату (0,3-0,5 мл ) . Через20-30 секунд місце ін'єкції щільно притискається марлевою серветкою ібинтується еластичним бинтом з фіксацією спеціальної латексної подушечкидля поліпшення компресії. Після цього проводиться пункція і склерозування наступній вени , що розташовується вище попередньої.

У середньому за сеанс вдається виконати 8-10 ін'єкцій , використовуючи не більше 4 мл склерозанта щоб уникнути побічних реакцій.
Після процедури необхідна активізація й піша прогулянка протягом години , після чого пацієнт повертається до флебологу . Якщонебажані реакції відсутні , його відпускають додому , наказуючицілодобову еластичну компресію і щоденні піші прогулянки на відстань 3-5км . В іншому звичний спосіб життя зберігається. Ніяких обмежень фізичної активності та трудової діяльності не передбачається . Післязакінчення 7-8 днів проводять контрольний огляд , оцінюють ефектлікування і вирішують питання про його продовження або припинення . Відеальному випадку склерозірованнимі вену визначають у вигляді щільного, малоболезненного при пальпації тяжа без зміни над ним шкірнихпокривів. При необхідності проводять ультразвукове дослідження. Ознакаминадійної облітерації є повне зникнення просвіту вени на всьому протязі ,скорочення її діаметра в 2-3 рази в порівнянні з вихідним і відсутністьперівазальной запальної реакції.
 

Катетернасклерооблітерація - це різновид склеротерапії , що дозволяєсклерозіровать стовбур великої та / або малої підшкірної вени - тобто усувати провідний патогенетичний механізм варикозної хвороби - гирлової і стовбурової рефлюкси . Є альтернативою хірургічного видалення підшкірної магістралі ( стріппінг ) . Сутьметодики полягає у введенні в просвіт вени довгою порожнистої трубки збезліччю отворів з боків ( катетера ) і подачі через неї склерозанта . Прицьому одночасно з введенням препарату здійснюється переміщення катетеравздовж вени і накладення еластичного бандажа на склерозовані ділянки .

Катетераная склеротерапія може бути виконана в двох модифікаціях:

1. Інтраопераційнакатетерная склерооблітерація (докладніше в розділі хірургічне лікування) виконується як останній етап комбінованої флебектоміі післяобов'язкової пригирловій перев'язки великий і / або малої підшкірноївени. Прицьому через невеликий розріз в області внутрішньої кісточки виділяють ілигируют початковий відрізок БПВ і через її просвіт проводять катетераж до пахового відрізка. Потім здійснюється ушивання пахової рани , склерозування вени і формування компресійного бандажа . Перевагоюметодики є досить висока надійність ( за рахунок пригирловій перев'язкимагістралі ) і кращий в порівнянні з іншими варіантами ліквідаціїстовбурового рефлюксу косметичний і функціональний ефект.

2. Пункційнакатетерная склерооблітерація - це малоінвазивний варіант усуненнястовбурового рефлюксу , який здійснюється без розрізу в паховій області. Для реалізації даної методики обов'язкової необхідністю є ретельний ультразвуковий контроль на всіх етапах. Прицьому роблять розріз або пункцію вени в області внутрішньої кісточки (початковий відділ БПВ ) , в просвіт вводять катетер і по під контролемультразвукового сканування проводять його до області сафено -феморального співустя . Післячого виробляють мануальну компресію живота пацієнта для збільшеннятиску в системі глибоких вен і профілактики розповсюдження склерозантачерез соустье і починають введення препарату з одночасним витяганнямкатетера. Уміру вилучення катетера з вени її просвіт стискається марлевимиваликами , при цьому повнота компресії вени контролюється ультразвуковимдуплексним скануванням. Потім рана вшиваються, кінцівку бинтується еластичним бинтом. Безперечноюперевагою є відсутність розрізу в паховій області і в зв'язку з цимпрактично ідеальний функціональний і косметичний ефект.

Основниммінусом катетерной склерооблітерація є її недостатня надійність -збереження стовбура варикозно зміненій вени несе ризик відновленнякровотоку по ній і повернення захворювання в 40-60 % випадків. Дотого ж застосування методики можливо лише при початкових формахварикозної хвороби : невеликий діаметр вени , відсутність великих притокна стегні , збережена еластичність венозної стінки . Відсутністьцих умов , а також конічна форма стегна , що перешкоджає адекватноїкомпресії , є протипоказанням для проведення катетерной склеротерапії.

Хірургічнеж втручання при рецидив стовбурового варикозу виявляється більшпроблематичним і менш ефективним , ніж при первинному захворюванні . Такимчином, за допомогою склеротерапії можна досягти хороших результатів улікуванні варикозу , але вона аж ніяк не є універсальною методикою іможлива далеко не у кожного пацієнта. При стовбурової формі варикозної хвороби необхідно виконувати операцію : мініфлебектомія . Мініфлебектомія прийшла на зміну методикою видалення варикозних розширених приток магістральних вен по наратив . Раніше по ходу варікси виконувалися розрізи шкіри від1 - 2 до 5-6 см , через які вени виділялися і віддалялися.

Прагненняполіпшити косметичний результат втручання і отримати можливістьвидаляти вени через розрізи , а через проколи ( а чисто організаційно вохороні здоров'я деяких країн це принципово ) змусило лікарів розробитиінструменти, що дозволяють робити практично те ​​ж саме черезмінімальний дефект шкіри. (Правда , за словами Dr . med.Reinhard Fischer ідея гачка прийшла Міллеру коли у нього під час операції відповідним чином зламався пінцет !) .

Так з'явилися набори флебектоміческіх " гачків " різних розмірів і конфігурації і спеціальні шпателі . На сьогоднішній день у нас доступні ( з деякими застереженнями ) варіанти інструментів по Oesh , Varady , Ramelet . Там же де вони недоступні , флебологи прекрасно справляються з операцією за допомогою стоматологічних або саморобних гачків . Результат , найчастіше, не гірше , але доктору працювати значно складніше.

Азамість звичайного скальпеля для проколу шкіри стали використовуватискальпелі з дуже вузьким лезом або голки досить великого діаметру(наприклад , голка , использующаяся для взяття венозної крові на аналіздіаметром 18G ) . Як Ви розумієте , в ідеалі , слід від проколу такий голкою через деякий час практично не видно .

 

Матеріали підготував Ліксунов О.В. т.0505829892, використані матеріали сайту www.doct.ru


версія для друку
Коментарів: 0Додати коментар до «Різновиди склеротерапії»
Им'я:

E-mail: