На головну сторінкуНаписати листаДодати в вибране
Українською Русский язык
Записатися на УЗД   Записатися на консультацію  Запитати у лікаря
Головна сторінка - Хвороби вен

Варикозна хвороба
Тромбофлебіт
Лікувальна фізкультура при варикозній хворобі
Мініфлебектомія
Різновиди склеротерапії
Процедура склеротерапії

Ускладнення склеротерапії


ранні :
•Сильні болі і печіння після введення склерозанта виникають дуже рідко ,залежать від місця ін'єкції та концентрації розчину , проходять швидко. Найчастіше пацієнтами відзначається незначне печіння або " пощипування " протягом 1 - 2 -х годин після ін'єкцій.
•Ваго - вазальние реакції (запаморочення , головний біль , серцебиття ,підвищена пітливість , тахікардія , непритомний стан) - можуть виникнутиу надмірно хвилюючих пацієнтів і спеціальної терапії не вимагають.
•Місцева кропив'янка (почервоніння шкіри безпосередньо над судинами , вякі вводиться препарат - обумовлена ​​порушенням проникності ендотелію врезультаті хімічного опіку). Проходить самостійно.
•Алергічні реакції ( бронхоспазм , набряк Квінке , анафілактичний шок)зустрічаються вкрай рідко і в основному у пацієнтів , що раніше малиалергічні реакції на будь-які лікарські препарати. Тому важливо повідомити лікаря про це. Алергічні реакції знімаються спеціальної медикаментозною терапією .
• Освіта "бульбашок" зустрічається в 0,5-1 % випадків. Є результатом попадання склерозанта в дрібні внутрішньошкірні судини ( капіляри ) . " Бульбашки " обробляються концентрованим розчином перманганату калію і проходять безслідно протягом декількох днів.
•Сильний набряк ноги в переважній більшості випадків пов'язаний знеправильним бинтуванням , тому важливо навчитися правильно бинтуватиногу при використанні еластичних бинтів . При використанні компресійного трикотажу - практично не зустрічається.
• Тромбоз глибоких вен є вкрай рідкісним ускладненням і спостерігається в одного з 10 000 пацієнтів. Частішезустрічається у людей , які перенесли раніше тромбоз глибоких вен , натлі тромбофіліческіх станів і онкологічних захворювань. Вимагає ретельного обстеження і лікування в умовах хірургічного стаціонару , так як можлива тромбоемболія легеневої артерії
• Пошкодження нервових стовбурів і внутрішньоартеріальне ін'єкції. Серйозне ускладнення, пов'язане з грубими технічними похибками . Вимагає спеціального лікування .
пізні :
•Постін'єкційних тромбофлебіт зазвичай виникає в результаті розширенняпоказань до ін'єкційного лікування або внаслідок технічних похибок . Потребує специфічного лікування .
•Постін'єкційних гіперпігментація (причини : синтез і накопиченнямеланіну в клітинах епідермісу при локальній запальної реакції післяін'єкції склерозанта ; потрапляння через пошкоджену стінку вени вепідерміс і власне шкіру зруйнованих еритроцитів і гемоглобіну) . Тривало неминаючий гіперпігментація (потемніння шкіри в зоні ін'єкції) зустрічається приблизно у 2 % пацієнтів. Близько10 % пацієнтів мають помірну гіперпігментацію на строк 6 місяців післялікування ; повністю зникаючу через 10-12 місяців. У деяких випадках доцільно проведення косметичних процедур для прискорення процесу нормалізації забарвлення шкіри.
•Некрози шкіри та підшкірної клітковини - дуже рідкісне ускладнення, щовиникає при попаданні значної кількості склерозанта за межі судини внавколишнє клітковину і що представляє собою загибель ділянки шкіри взоні ін'єкції. На тлі місцевого лікування повністю заживає в терміни 4-6 тижнів , але залишається ніжний рубець. Можлива подальша косметична корекція рубця.
• Зворотні телеангіектазії являють собою дуже дрібні червоні судини в місцях склерозованих вен. Можуть з'являтися в строки від 2 -х до 4 -х тижнів після лікування і зникають протягом наступних 2-6 ​​місяців. Зустрічаютьсяприблизно у 30% жінок, що використовують (або приймали недавно)гормональні контрацептиви і у 2-4% всіх інших пацієнтів. Частіше зустрічається при використанні еластичних бинтів , ніж лікувального трикотажу. Спеціального лікування , як правило, не потрібно , іноді збільшується курс прийому венотонизирующих препаратів.
• Формування щільного тяжа , що доставляє дискомфорт - є ускладненням катетерной склерооблітерація . У нормі тяж , що утворюється після склерозування вени , можна виявити тільки після прицільної пальпації. Удеяких випадках утворюється щільний , іноді хворобливий , тяж ,контурируется крізь шкіру і заподіює незручність , особливо у астенічнихпацієнтів.


версія для друку
Коментарів: 0Додати коментар до «Ускладнення склеротерапії»
Им'я:

E-mail: