На головну сторінкуНаписати листаДодати в вибране
Українською Русский язык
Записатися на УЗД   Записатися на консультацію  Запитати у лікаря
Головна сторінка - Хвороби вен

Варикозна хвороба
Тромбофлебіт
Лікувальна фізкультура при варикозній хворобі
Мініфлебектомія
Різновиди склеротерапії
Процедура склеротерапії

Ускладнення склеротерапії


ранні :
• Сильні болі і печіння після введення склерозанта виникають дуже рідко , залежать від місця ін'єкції та концентрації розчину , проходять швидко. Найчастіше пацієнтами відзначається незначне печіння або " пощипування " протягом 1 - 2 -х годин після ін'єкцій.
• Ваго - вазальние реакції (запаморочення , головний біль , серцебиття , підвищена пітливість , тахікардія , непритомний стан) - можуть виникнути у надмірно хвилюючих пацієнтів і спеціальної терапії не вимагають.
• Місцева кропив'янка (почервоніння шкіри безпосередньо над судинами , в які вводиться препарат - обумовлена ​​порушенням проникності ендотелію в результаті хімічного опіку). Проходить самостійно.
• Алергічні реакції ( бронхоспазм , набряк Квінке , анафілактичний шок) зустрічаються вкрай рідко і в основному у пацієнтів , що раніше мали алергічні реакції на будь-які лікарські препарати. Тому важливо повідомити лікаря про це. Алергічні реакції знімаються спеціальної медикаментозною терапією .
• Освіта "бульбашок" зустрічається в 0,5-1 % випадків. Є результатом попадання склерозанта в дрібні внутрішньошкірні судини ( капіляри ) . " Бульбашки " обробляються концентрованим розчином перманганату калію і проходять безслідно протягом декількох днів.
• Сильний набряк ноги в переважній більшості випадків пов'язаний з неправильним бинтуванням , тому важливо навчитися правильно бинтувати ногу при використанні еластичних бинтів . При використанні компресійного трикотажу - практично не зустрічається.
• Тромбоз глибоких вен є вкрай рідкісним ускладненням і спостерігається в одного з 10 000 пацієнтів. Частіше зустрічається у людей , які перенесли раніше тромбоз глибоких вен , на тлі тромбофіліческіх станів і онкологічних захворювань. Вимагає ретельного обстеження і лікування в умовах хірургічного стаціонару , так як можлива тромбоемболія легеневої артерії
• Пошкодження нервових стовбурів і внутрішньоартеріальне ін'єкції. Серйозне ускладнення, пов'язане з грубими технічними похибками . Вимагає спеціального лікування .
пізні :
• Постін'єкційних тромбофлебіт зазвичай виникає в результаті розширення показань до ін'єкційного лікування або внаслідок технічних похибок . Потребує специфічного лікування .
• Постін'єкційних гіперпігментація (причини : синтез і накопичення меланіну в клітинах епідермісу при локальній запальної реакції після ін'єкції склерозанта ; потрапляння через пошкоджену стінку вени в епідерміс і власне шкіру зруйнованих еритроцитів і гемоглобіну) . Тривало неминаючий гіперпігментація (потемніння шкіри в зоні ін'єкції) зустрічається приблизно у 2 % пацієнтів. Близько 10 % пацієнтів мають помірну гіперпігментацію на строк 6 місяців після лікування ; повністю зникаючу через 10-12 місяців. У деяких випадках доцільно проведення косметичних процедур для прискорення процесу нормалізації забарвлення шкіри.
• Некрози шкіри та підшкірної клітковини - дуже рідкісне ускладнення, що виникає при попаданні значної кількості склерозанта за межі судини в навколишнє клітковину і що представляє собою загибель ділянки шкіри в зоні ін'єкції. На тлі місцевого лікування повністю заживає в терміни 4-6 тижнів , але залишається ніжний рубець. Можлива подальша косметична корекція рубця.
• Зворотні телеангіектазії являють собою дуже дрібні червоні судини в місцях склерозованих вен. Можуть з'являтися в строки від 2 -х до 4 -х тижнів після лікування і зникають протягом наступних 2-6 ​​місяців. Зустрічаються приблизно у 30% жінок, що використовують (або приймали недавно) гормональні контрацептиви і у 2-4% всіх інших пацієнтів. Частіше зустрічається при використанні еластичних бинтів , ніж лікувального трикотажу. Спеціального лікування , як правило, не потрібно , іноді збільшується курс прийому венотонизирующих препаратів.
• Формування щільного тяжа , що доставляє дискомфорт - є ускладненням катетерной склерооблітерація . У нормі тяж , що утворюється після склерозування вени , можна виявити тільки після прицільної пальпації. У деяких випадках утворюється щільний , іноді хворобливий , тяж , контурируется крізь шкіру і заподіює незручність , особливо у астенічних пацієнтів.


версія для друку
Коментарів: 0Додати коментар до «Ускладнення склеротерапії»
Им'я:

E-mail: