На головну сторінкуНаписати листаДодати в вибране
Українською Русский язык
Записатися на УЗД   Записатися на консультацію  Запитати у лікаря
Головна сторінка - Діагностика

Загальна інформація
Діагностика захворювання вен нижніх кінцівок
Вроджені вади розвитку судин (ангіодисплазія)
Лімфатичний набряк (лімфедема) кінцівок
Захворювання артерій нижніх кінцівок
Захворювання артерій, які живлять головний мозок

Захворювання черевної аорти


ЗАХВОРЮВАННЯ ЧЕРЕВНОЇ АОРТИ


Ультразвукове сканування є скринінговим, а в деяких випадках і остаточним методом діагностики розширення (аневризми) черевної аорти, її атеросклеротичної закупорки і оклюзії основних гілок.


Аневризмою аорти прийнято рахувати її розширення до 3 см і більше. При діагностиці аневризми необхідно точно визначити її локалізацію, довжину, стан стінок, наявність і стан тромботичних мас усередині аневризматичного мішка.


У разі оклюзії черевної аорти визначають, на якій саме ділянці відсутній кровотік, чи уражені основні гілки, що живлять внутрішні органи, на які артерії тазу і нижніх кінцівок розповсюджується атеросклеротичний процес, по яких судинах відбувається компенсаторне збільшення потоку крові.


Ультразвукове дослідження дозволяє не тільки виявити атеросклеротичне звуження артерій, що живлять печінку, селезінку, дванадцятипалу кишку, товстий кишечник, але і встановити ступінь впливу стенозу на кровопостачання вказаних органів.


Оцінка кровотоку по ниркових артеріях,  виявлення їх стенозу може виявитися вирішальним в діагностиці стійкого підвищення артеріального тиску і ниркової недостатності.


версія для друку
Коментарів: 1

1.Залишив Галина (цитувати им'я) 4 июня 2013 - 11:58
Необхідно зробити УЗД черевної аорти. Що для цього треба? Як підготуватися? Яка вартість обстеження?Додати коментар до «Захворювання черевної аорти»
Им'я:

E-mail:УЗД, Діагностика


Гуч Алла Алексеевна

д.мед.н.

ведущий научный сотрудник,

президент Украинского

допплеровского клуба

Тел. (066)7919768