На головну сторінкуНаписати листаДодати в вибране
Українською Русский язык
Записатися на УЗД   Записатися на консультацію  Запитати у лікаря
Головна сторінка - Діагностика

Загальна інформація
Вроджені вади розвитку судин (ангіодисплазія)
Лімфатичний набряк (лімфедема) кінцівок
Захворювання артерій нижніх кінцівок
Захворювання черевної аорти
Захворювання артерій, які живлять головний мозок

Діагностика захворювання вен нижніх кінцівок


Основними завданнями дослідження венозної системи нижніх кінцівок є:


А. Визначення прохідності глибоких вен:


- при діагностиці тромбозу глибоких вен визначається поширеність тромбу, терміни його виникнення, форма і ступінь фіксації до стінок судин;


- виявлення флотації верхівки тромбу є поштовхом до вживання екстрених заходів, спрямованих на запобігання його відриву і розвитку тромбоемболії гілок легеневої артерії;


- виконання повторних досліджень допомагає не пропустити подальше розповсюдження тромботичного процесу, дозволяє оцінювати стан тромботичних мас в процесі лікування, спостерігати за відновленням просвіту вен.


- важливою умовою дослідження є виявлення інших причин, що можуть викликати набряк кінцівки (артрит, гематома, пухлина).


Б. Визначення спроможності клапанів глибоких вен необхідне при діагностиці посттромботичної хвороби, виявленні первинної гіпоплазії/аплазії клапанів з метою ухвалення рішення про хірургічне відновлення втраченої функції.


В. Визначення спроможності клапанів підшкірних вен проводять при діагностиці варикозної хвороби і вторинного варикозу:


- у разі діагностики стовбурового варикозу проводять хірургічне видалення або лазерну облітерацію уражених судин.


- ін'єкційне склерозування підшкірних вен допустимо тільки в тих ситуаціях, коли основні стовбури великої і малої підшкірних вен мають нормально функціонуючий клапанний апарат, а діаметр видимих підшкірних, так званих, ретикулярних вен не перевищує 3 мм.


Г. Визначення анатомічних особливостей будови великої і малої підшкірних вен і шляхів розповсюдження патологічного венозного рефлюксу необхідне для встановлення клініко-анатомічного типу варикозної хвороби з подальшим видаленням тільки змінених підшкірних вен. Особливого значення цей етап дослідження набуває у хворих з рецидивом варикозної хвороби, оскільки післяопераційні зміни анатомії підшкірних вен, які розвинулися унаслідок технічних і тактичних помилок, допущених при первинній операції, є непередбачуваними.


Д. Визначення і передопераційна маркіровка неспроможних перфорантних вен (вен, які сполучають глибоку і підшкірну венозні системи і відіграють важливу роль в прогресуванні захворювання) необхідне для  їхньої перев'язки і т.ч. запобігання скиду крові з глибокої венозної системи в підшкірну.


Е. Діагностіка тромбофлебіту, тобто наявності і поширеності тромботичного процесу в підшкірних венах, а також можливого розповсюдження тромбів на глибоку систему. Від отриманого результату залежить тактика лікування хворих.


Діагностика захворювання вен нижніх кінцівок


версія для друку
Коментарів: 0Додати коментар до «Діагностика захворювання вен нижніх кінцівок»
Им'я:

E-mail:УЗД, Діагностика


Гуч Алла Алексеевна

д.мед.н.

ведущий научный сотрудник,

президент Украинского

допплеровского клуба

Тел. (066)7919768