На головну сторінкуНаписати листаДодати в вибране
Українською Русский язык
Записатися на УЗД   Записатися на консультацію  Запитати у лікаря
Головна сторінка - Хвороби артерій

Симптоми облітеруючого атеросклерозу. Клініка захворювання

Лікування облітеруючого атеросклерозу


При облітерирующому атеросклерозі для поліпшення кровопостачання нижньої кінцівки найчастіше формують шунт в обхід ураженої стегнової артерії. Виконання такої операції можливо в тих випадках, коли збережена прохідність підколінної артерії й артерій гомілки. Разом з тим, у хворих цукровим діабетом часто уражаються гомілкові судини, що обумовлює безперспективність подібного втручання. Операцією вибору й часом єдиною можливістю зберегти кінцівку в таких ситуаціях є підколінно-стопне аутовенозне шунтування. Подібні операції проводяться в нашому судинному центрі вже багато років. Ця операція належить до розряду втручань, що вимагають від хірурга високих професійних навичок. Однією з важливих умов для її виконання є наявність прохідних артерій стопи. Для того, щоб не упустити момент необхідно, насамперед, своєчасний звернення пацієнта до судинного хірурга. На жаль, далеко не всі лікарі, що приймають участь у лікуванні хворих, консультуються із судинним хірургом (ангіологом). При наявності відповідних «судинних» скарг (утома ніг при ходьбі, довго незагойні рани області пальців; похолодання, зниження чутливості стоп) використовується шаблоновий підхід - призначення простагландинів (вазапростан, альпростан, іломедін). Як результат - запізне звернення до судинного центра, коли виконати необхідну операцію вже неможливо. У цьому випадку хворого очікує тільки ампутація кінцівки.

За результатами нашої клініки прохідність підколінно-стопних шунтів становить 82,5% ( 1-й рік) і 67,3% ( 3-й рік), що відповідає показникам провідних клінік Європи й США. Застосування ж простагландинів як альтернативи шунтуючій операції, дозволяє зберегти кінцівку в 32-35% випадків ( 1-й рік).

Кожний пацієнт, що страждає цукровим діабетом або той, хто виявив у себе схожу клінічну картину, зобов'язаний звернутися по допомогу до судинного хірурга. За результатами об'єктивних діагностичних досліджень на базі Інституту хірургії й трансплантології буде отримана повна інформація про стан кровообігу нижніх кінцівок. Кваліфікований ангіолог  визначить оптимальну тактику лікування.

Канд. мед. наук                                            Бицай Андрій Миколайович


версія для друку
Коментарів: 0Додати коментар до «Лікування облітеруючого атеросклерозу»
Им'я:

E-mail: