На головну сторінкуНаписати листаДодати в вибране
Українською Русский язык
Записатися на УЗД   Записатися на консультацію  Запитати у лікаря
Головна сторінка - Хвороби артерій

Лікування облітеруючого атеросклерозу

Симптоми облітеруючого атеросклерозу. Клініка захворювання


Атеросклеротичне ураження артерій являє собою прояв загального атеросклерозу. Загальні зміни при атеросклерозі розвиваються у інтімі (внутрішній оболонці) артерій. тут починають відкладатися холестерин та жирові включення (ліпіди), що формують жовтого кольору плями на внутрішній стінці судини. Навкруги цих вогнищ зявляється молода зєднувальна тканина, дозрівання якої приводить до формування склеротичної бляшки. На них можуть осідати тромбоцити та згустки фібрину, відкладатися солі кальцію. При значному накопиченні ліпідів та кальцію виникає порушення кровообігу в бляшці, омертвіння яких обумовлює виникнення порожнин-атером, що заповнені розпадаючимися масами. Стінка артерії в ділянці такої бляшки мая камянисту щільність, легко кришиться.


Порошкоподібні маси відриваються в посвіт судини. Потрапяючи з током крові в дрібніші артерії, шматочки бляшки можуть стати причиною закупорки (емболії) і привести до тромбозу артерій кінцівки з розвитком гангрени (омертвіння тканин).


Окрім того звуження судини масивною бляшкою приводить до значного порушення току крові, що знижує доставку кисню у тканини. При фізичних навантаженнях мязи, що не отримують достатнього харчування відмовляються працювати, виникає біль, що зникає тільки після відпочинку.


 


Симптому облітеруючого атеросклерозу


На протязі декількох років облітеруючий атеросклероз нижних кінцівок може перебігати асимптомно, однак з моменту перших клінічних проявів часто швидко прогресує. В ряді випадків, коли розвивається тромбоз в ділянці бляшки чи емболія дрібних артерій клініка захворювання розвивається миттєво.


Основним симптомом облітеруючого атеросклерозу артерій нижніх кінцівок є переміжна хромота, що проявляється болями в мязах гомілки, що виникають при ходінні і зникають після короткочасного відпочинку. При атеросклеротичних ураженнях черевної аорти та здухвинних артерій (синдром Лерішу) болі локалізуються не тільки в гомілках, а й у сідницях, попереку та мязах гомілки. Переміжна хромота посилюється при підйомі догори по сходах. Звичайно спостерігається оніміння, відчуття холоду, підвищена чутливість в ураженій кінцівці. В наслідок захворювання забарвлення шкіри ніг, яка на початкових стадіях захворювання стає блідою, у хворих з синдромом Лерішу (закупорка кінцевого відділу аорти) має колір слонової кістки.В пізніх стадіях захворювання шкіра стоп та пальців набуває синюшного забарвлення. Розвиток трофічних порушень приводить до випадіння волосся, порушення росту нігтів. Одним з проявів атеросклерозу аорто-здухвинного сегменту є імпотенція, обумовлена порушенням кровообігу в системі внутрішніх здухвинних артерій. Вказаний симптом зустрічається у 50% хворих.Суттєву інформацію про характер патологічного процесу надає пальпація артерій ніг. При облітеруючому атеросклерозі нижніх кінцівок найбільш часто уражається стегно-підколінний сегмент, тому, від рівня верхньої третини стегна і донизу, пульсація у більшості хворих не визначається.Постійний біль у спокою, що потребує знеболення на протязі 2 тижнів та більше, трофічна виразка чи гангрена пальців або стопи, що виникає на тлі хронічної артеріальної недостатності кінцівки є ознаками критичної ішемії. Якщо не здійснювати кроків по покращення кровотоку ампутація неминуча у абсолютної більшості пацієнтів. Часто не лікар доводить пацієнту необхідність ампутації, а навпаки, хворий, змучившись від болю та безсоння молить хірурга зробити ампутацію хворої ноги.версія для друку
Коментарів: 0Додати коментар до «Симптоми облітеруючого атеросклерозу. Клініка захворювання»
Им'я:

E-mail: